Svet-Stranek.cz
naše adresa: ldtbalda.nafotil.cz
LDT Balda (Chrast)

Něco o nás:naše adresa: ldtbalda.nafotil.cz

Něco o nás

Tábor byl založen v roce 1983 u malebné vesničky Kameničky u Hlinska. Nejdříve se stavěly stany s podsadami a hangár, později se postavilo 35 dřevěných chatek a tančírna. K chatkám patřila samozřejmě kuchyně a "žrádelník" (sklad potravin). Dále byla vybudována letní jídelna. Tábory byly pořádány pro děti ze Základní školy v Chrasti a vedoucí tvořila chrastecká parta lidí.
Dokonce si ještě pamatuji, že se konaly 2 běhy za sebou. Na prvním běhu byla hlavní vedoucí Martina Lacmanová a druhý běh si vzali na starosti Budínský. Pro děti stačil vždy jeden autobus (dnes už je menší problém "napasovat" všechny děti do dvou autobusů). Pak si odvážně vzala běh na starosti Jarmilka Vránová, Mirka Červinková i Petr Šulc. Později převzal štafetový kolík Standa Jarý a tábor organizuje dodnes.
Od roku 2000 jezdíme na mnohem větší základnu - právě na Baldu u Poličky. Je tady 53 chatek a koupaliště! Kuchařky s námi jezdí od Kameniček - teda hlavní kuchařka Maruška. Ostatní holky se přidali až na Baldě. To ale nic nemění na tom, že jsou skvělá parta a hlavně - VÝBORNĚ VAŘÍ!!!

Témata táora:
2000 - Mi ki ri ki
2001 - Z pohádky do pohádky
2002 - Egypt
2003 - Mise Balda
2004 - Pirátská Balda
2005 - Western City Balda
2006 - Magický středověk
2007 - Cesta kolem světa za 14 dní
2008 - Pohádková Balda
2009 - Korzárská Balda